Leden 2011


Psovité šelmy-2.díl další prapsi

9. ledna 2011 v 13:12 Projekty
Hesperocyon
Hesperocyon gregarius byl primitivní pes , který žil v Severn Americe v odbobí pozdního miocénu a olingocénu.Měl protáhle tělo a krk, takže vypadal spíš jako cibetka než jako pes.Tato zvířata pravděpodobně žila společenský život jako dnešní vlk.
Ischyrocyon
Ischyrocyon hyaenodus byl druh z čeledi Amphicyonidae, který žil v Severní Americe během miocénu zhruba před 16 miliony lety.Na délku měřil 170 cm a vážil 160 kg.Čeleď Amphicyonedae je nazývána "medvědí psi".
Euroamphicyon
Euroamphicyon je další vyhynulí člen čeledi Amphicyonidae, který žil v Evropě během miocénu. Jeho velikost je odhadována na délku zhruba 1,8 m a váhu 138 kg.

Vodní lev

9. ledna 2011 v 9:40 Záhadná zvířata
Ingo Krumbiegel a Bernard Heuvelmans ve svých knihách a podobných záznamech upozorňují na pravděpodobnou existenci evolučně zdokonalé šavlozubé kočky adaptované na obojživelný život. Domorodci tohoto tajemného tvora nazívají "vodní lev, vodní panter, mourou ngu, Ndze-ti-ngouich. Loví schovaná ve vymletích březíh kde má svá doupata či schovaná v porostu kolem řeky a to včetně i větví nad vodou. Podle domorodců má tato šelma noční aktivitu a její oči prý ve tmě vydávají žlutý odlesk. Její řev je prý příšerný a svoji oběť dokáže doslova zmrazit v pohybu. Podle některých zdrojů v severní oblasti Čadu vlastní šaman jedné z rybářských osad KakaBondoro lebku této záhadné šelmy. V roce 1945 popsal dle vlastního pozorování Blancovi tuto šelmu jeho nosič zbraní Mitikata, podle jeho popisu má vodní lev úzkou hlavu, lvu podobnou stavbu těla ovšem se zásadním rozdílem proporcích končetin. Přední část těla je vyší něž zadní část těla. Velmi zarážející je ocas levharta. Jeho tělo je bez ocasu dlouhé okolo dvou a půl metru. Je výhradně nočním lovcem a prý hojně žije na řekách Kotto a Ouaka.
Vodní lev

Diatryma a Gastornis - jeden druh nebo dva odlišné?

2. ledna 2011 v 14:16 Pravěká zvířata
První kompletní kostry diatramy byly v 70.letech 19.století nalezeny ve Wyomingu, USA. Již dříve byly v roce 1855 v Evropě popsán podobně velký pták Gastornis, ale jeho fosílie byly nekompletní a nesprávně rekonstruované, takže ho jen málo lidí srovnávalo s diatrymou. V posledních letech byly nalezeny lepší fosílie, které ukazují že Gastornis byl se severoamerickou diatrymou téměř identický. Mnoho odborníků se nyní domívá, že obě jména náleží stejnému ptáku. Pokud bude tento názor akceptován, bude používáno první popsané jméno Gastornis a jméno Diatryma bude opuštěno.
Gastornis
Diatryma

Nákres 1

2. ledna 2011 v 11:32 Galerie
Raptor pro HAASE
                                                             Tak tady más toho dromaeosaurida.

Obrázky na přání

1. ledna 2011 v 17:34 Galerie
Do tohoto článku můžete napsat co byste chěli namalovat.Máte na výběr buď nákres na papíře nebo na pc.Za týden budou nanejvýš tři nákresy a ti co budou na víc udělam příští týden.A pokud budete chtít udělám zítra menší ukázku.Tento článek budu občas obnovovat.