Duben 2011

Nová správa

23. dubna 2011 v 17:40
Změnili jse mi plány a některé z oněch důvodů už jsem si vyřídil aneb dlouhodobé opuštění blogu častečně končí na blogu delší dobu nebudu, ale občas budu moct napsat článek.

Dočasně "ruším" blog

19. dubna 2011 v 10:50
Z několika soukromých důvodů nebudu delší dobu na blogu. Neptejte se mě proč. Mějte se dobře.

Psovité šelmy 4.díl pravěcí psi a vlci

5. dubna 2011 v 12:08
Pravlk obrovský (Canis dirus) patřil mezi vůbec největší psovité šelmy. Na délku dosahoval zhruba 1,6-1,8 a váži okolo 70 kg. Ačkoliv byl vzhledově podobný vlk šedému měl daleko blíže ke kojotům. Pravlk obrovský byl jedním z druhů zvířat, která byla nalezena ve známém nalezišti La Brea.Více informací o Pravlku obrovském najdete v rubrice Pravěká zvířata.
Canis armbrusteri je vyhynulý druh z čeledi canidae, který žil v Severní Americe během pleistocénu před 1,8 miliony lety. Tento vlk byl vzhledem i velikostí dosti podobný pravlku obrovskému (Canis dirus). Jeho váha je odhadována na zhruba 60 kg a délkou byl jen o málo menší než Canis dirus.
Lycaon sekowei je vyhynulý druh divokého psa z jížní afriky. Tento pes žil během pleistocénu. Lycaon sekowie byl předek psa hyenovitého (lycaon pictus). Jak vzhledově tak velikostí mu byl velmi podobný.